Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Złote monety - TOP 5

Monety są w kręgu zainteresowania nie tylko kolekcjonerów. Coraz więcej osób kupuje samodzielnie monety celem lokowania kapitału. Złote monety to obok sztabek najpopularniejsza forma inwestycji w szlachetny kruszec. Monety na dużą skalę zaczęto już bić w średniowieczu. Od samego początku monety były pełnoprawnym środkiem płatniczym, powiązanym ściśle z pieniędzmi. Wykonanie monety ze złota podkreśla ich unikalność i funkcję utrzymywania wartości na długie lata. Monety bite przez uznane mennice są gwarantem powtarzalności i jakości. Konkretne modele monet posiadają właściwe sobie cechy, które wprawione oko inwestora rozpozna. Inwestowanie w uznane na całym świecie złote monety to jedna z podstawowych zasad dla każdego inwestora. Uznane monety, cenionych mennic to gwarancja jakości, gwarancja autentyczności i porównywalności. Co za tym idzie przy ewentualnej próbie późniejszej odsprzedaży nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem kupca.

Obecnie rynek złotych monet zdominowany jest przez kilka uznanych monet. Wśród nich: Krugerrand, Amerykański Orzeł, Panda Chińska, Wiedeńscy Filharmonicy, Liść klonowy, Kangur oraz Amerykański Bizon.

Zebraliśmy dla Państwa garść podstawowej wiedzy na temat każdej z wymienionych monet. Zapraszamy do lektury.

Krugerrand

złoty krugerrand

Krugerrand to najpopularniejsza złota moneta. Bita jest niezmiennie w mennicy południowoafrykańskiej, od od 3 lipca 1967. Od czterdziestu lat, obok najpopularniejszej odmiany, krugerrandy bite również w mniejszych wagach to jest połowa, jedna czwarta, jedna dziesiąta uncji


 

Amerykański orzeł

Zdjęcie orła

moneta złota amerykański orzeł

Opis orła

Opis...

Zalety inwestowania w złote monety.

Inwestowanie w złote monety jest jedną z najlepszych form inwestycji. 

  • Stosunkowo łatwo kupić złotą monetę.
  • Jeszcze łatwiej ją sprzedać.
  • Monety dzięki wysokiej wartości, małym rozmiarom są łatwe w przechowywaniu.
  • Monety mają uznaną wartość na całym świecie, niezależnie od szerokości i długości geograficznej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl