Kaszkiety - ponadczasowe nakrycia głowy 0

Historia kaszkietów sięga XIV wieku. Jest to klasyczne męskie nakrycie głowy, które cechuje się elegancją i prostotą. Ma formę czapki z daszkiem oraz główką, płaską lub wypukłą. Najpopularniejsze szyte są z tweedu. Jego ponadczasowość, prostota i elegancja przekonała wielu mężczyzn, którzy niekoniecznie są fanami kapeluszy. Wbrew pozorom świetnie nadaje się na chłodniejsze pory roku, ze względu na wykonanie z ciepłych tkanin oraz możliwości zakrycia uszu. Idealnie dopełnia elegancki strój stylowych mężczyzn, jakim jest garnitur.

Czytając nieco o przeszłości kaszkietu od razu zauważamy, iż kojarzy się on z szeroko pojętą męskością. Jest jednym z historycznych nakryć głowy w armii. W polskim wojsku zostały wprowadzone do użycia w XVIII wieku. Cechowały się prostotą, miały daszek z przodu. Natomiast w armii pruskiej, do której również zostały wdrożone, charakteryzowały się rondem podniesionym z tyłu i z przodu, co upodobniało je do kapeluszy. Zastąpiły trikorny. Dodatkowo często były ozdabiane z przodu kokardą, symbolem formacji lub cyfrą pułku. Dziś najczęściej mają jedynie guziczek.


Popularność kaszkietów urosła ponownie w XXI wieku. Stały się towarem luksusowym. Pasują do eleganckich strojów takich jak garnitur, oraz do zwykłych codziennych ubrań. Wiele modeli tego nakrycia głowy sprawia, że każdy mężczyzna może poczuć się komfortowo. Jeden z najpopularniejszych krojów to fason z uszami, często szyty z wełny. Wykonany w ten sposób jest w stanie spełnić zadania przeznaczone dla zimowych czapek, daje dużo ciepła. Utrzymywany jest raczej w gamie ciemnych barw takich jak czernie, szarości oraz brązy i grafity.

Coraz częściej sięgają po to niestandardowe nakrycie głowy młodzi mężczyźni, ponieważ zestawienie kaszkietu ze sportową lub lekko vintage stylizacją coraz lepiej się sprawdza. Znudzeni codziennością szaroburych wełnianych czapek chętnie ubierają coś mniej oklepanego. Ponadto jest to bezpieczny wybór nakrycia głowy dla Panów, którzy niekoniecznie idą z duchem czasu i nie śledzą nowinek modowych. Informacje potwierdzone - kaszkiet jest ponadczasowy! Teraz, jak i za 10 lat będzie tak samo świetnie się prezentował!

Zachęcamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą kaszkietów męskich tutaj.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl