Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Jedną z najbardziej podstawowych technik tworzenia biżuterii, jest lutowanie ze sobą poszczególnych jej elementów. Żeby jednak lutowanie srebra czy też złota mogło mieć miejsce, konieczne jest posiadanie do tego odpowiednich narzędzi.

Czym lutować?

Lutowanie biżuterii polega na rozgrzewanie specjalnego lutu do bardzo wysokich temperatur, a następnie łączenie przy jego pomocy dwóch lub więcej elementów. Jak więc łatwo się domyślić, konieczne do tego procesu będzie narzędzie, które będzie w stanie wygenerować tak wysoką temperaturę. Jest nim oczywiście specjalny palnik. Dodatkowo pamiętać trzeba o specjalnym lucie srebrnym, który może występować w postaci twardej lub miękkiej.
Dlaczego jednak istnieje podział na różnego rodzaju luty? Ponieważ dzięki zastosowaniu odpowiedniej twardości, możliwe jest wykonywanie przez jubilerów znacznie bardziej zaawansowanych wzorów biżuterii, więc wpływa to na ich efektowność. Posiadanie odpowiedniego rodzaju narzędzi jest niezbędne, aby powstawanie zaawansowanej biżuterii było nie tylko możliwe, lecz również, aby była ona ładna, a co za tym idzie chętnie kupowana.

Promocje
100% SREBRNY RÓŻANIEC z ZAPIĘCIEM Beckham Style
100% SREBRNY RÓŻANIEC z ZAPIĘCIEM Beckham Style
199,99 zł 168,99 zł
szt.
Waluty

Infolinia:

579 644 730

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl