Zainspirowany przez ponadczasowy styl barbershopu z lay 50'tych oraz jego duchowego założyciela Willy'ego Uppercut Osheę, Uppercut Delux zapragnął wykazać się nowoczesnym, a zarazem tradycyjnym podejściem do pielęgnacji męskiego zarostu. Wywodząca się z Australii marka oferuje produkty, w których skład wchodzą tylko najlepsze składniki. Uppercut Deluxe oferuje szeroki wybór najwyższej jakości kosmetyków dla mężczyzn.

Marka powstała dzięki połączeniu pomysłowości, pasji i ciężkiej pracy Luke'a Newmana i Steve'a Purcella – przyjaźniących się od dzieciństwa miłośników barberingu, surfingu i jazdy na rolkach.

Newman odkrył świat barberingu, kiedy po ukończeniu szkoły wraz ze swoim przyjacielem budował skateparki w Portland, w stanie Oregon. Nieopodal miejsca, w którym zatrzymał się Luke, tuż obok jego ulubionej kawiarni, mieścił się staroświecki barbershop. Luke codziennie zaglądał do środka i podziwiał sztukę barberingu za jej ponadczasowość i rolę w budowaniu wspólnoty. Wiedział, że jest to praca, którą mógłby wykonywać do końca swoich dni. Wrócił do Australii, nauczył się rzemiosła i reszta jest już historią.

Purcell zajmuje się barberingiem już od 13 lat. Zainteresował się nim, ponieważ nienawidził szkoły, a jego ojciec powiedział, że zanim z niej odejdzie, musi znaleźć pracę. Brat Steve'a akurat był u fryzjera i dowiedział się, że ten szuka praktykantów. Purcell skorzystał z szansy, rzucił szkolę i rozpoczął przygodę z barberingiem, który szybko przypadł mu do gustu. Stało się tak ze względu na mocną więź łączącą Steve'a z dziadkiem, który od najmłodszych lat regularnie zabierał go do fryzjera.

 

Newman i Purcell pragnęli, by środowisko pracy odzwierciedlało to, kim są, a jednocześnie pragnęli stworzyć przyjazne miejsce, w którym faceci mogliby się spotykać i spędzać wspólnie czas. To doprowadziło ich do otworzenia własnego zakładu. W tym czasie barbering w Australii był mało popularny i często źle rozumiany. Steve przypomina sobie, że jego kumple często nazywali go fryzjerem i nie mieli pojęcia o kulturze barberskiej. Luke i Steve byli wierni swemu powołaniu, poznawali i doskonalili swój fach, zanim barbering stał się znowu modny i męski.

Uppercut narodził się z frustracji z powodu używania miernych produktów, które nie spełniały pokładanych w nich wysokich oczekiwań. Produktów, które powstały nie z myślą o facetach, a raczej ich żonach. Dlatego właśnie Newman i Purcell postanowili stworzyć coś, co z dumą mogliby promować. Potrzeba było aż roku eksperymentowania z rozmaitymi formułami, by uzyskać satysfakcjonujący produkt, jakim jest „Deluxe pomade”

Nazwa marki wywodzi się od ksywki dziadka Newmana, Willyego „Uppercut( podbródkowy)” Oshea, który był bokserem podróżującym po Australii w czasach Wielkiego Kryzysu. Willy był twardym kolesiem, który przeszedł prawdziwą szkołę życia. Jego motto brzmiało: „By dotrzeć do szczęśliwego zakończenia, trzeba przebrnąć przez trudny początek”.

Dzisiaj spuścizna Willyego jest wciąż żywa dzięki Uppercut Deluxe, które z oddaniem tworzy najwyższej jakości produkty, by nadać Ci wygląd, który zwala z nóg.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl